Akiniai jūsų mėgstamam sportui

Sėkmė sporte dažnai priklauso nuo greitos reakcijos. Nesvarbu, ar sportuojate tik laisvalaikiu, ar esate profesionalas – sėkmę ir saugumą pirmiausia užtikrina geras regėjimas.

Visgi dauguma žmonių akinių sportuodami nenaudoja. Jei jų regėjimas prastas, kasdienius akinius dažnas sportuodamas nusiima. Tokią praktiką galbūt lemia įsitikinimas, jog akiniai sportuojant trukdo ir yra nepatogūs. Be to, ankščiau optikos specialistai negalėjo pasiūlyti sprendimų žmonėms, turintiems labai didelių regėjimo sutrikimų. Blogai matantys žmonės negalėjo sportuoti arba tai darydami jausdavosi nesaugiai.

Tačiau dabar sprendimai surasti. Tad pirmiausia pakalbėkime apie naujoves, susijusias su akiniais sportui.

Saulės akiniai nėra vienintelis sprendimas sportui

Kalbėdami apie sportinius akinius dažniausiai galvojame apie saulės akinius, kurių dizainas yra pritaikytas sportui. Tačiau tai ne visai tiesa. Sportiniai akiniai gali būti parinkti individualiai Jums – pagal Jums reikalingą regėjimo korekciją (dioptrijas), tamsinti arba ne.

Be to, specialūs sportui skirti akiniai apsaugo ne tik nuo saulės akinimo ir ultravioletinių spindulių, kaip ir įprasti saulės akiniai, bet ir turi apsaugą nuo vėjo, dulkių, teršalų ir lietaus.

Akiniai sportui pasirenkami atsižvelgiant į individualius sportininko poreikius

Ar gali vieni akiniai sportui tikti visoms sporto šakoms? Dažniausiai – ne. Salėse ir kitose vidaus patalpose sportuojančių sportininkų akiniai įprastai būna netamsinti. Šie akiniai privalo būti atsparūs smūgiams, turėti tvirtus lęšius, nosies ir šonines apsaugas bei užtikrinti gerą matymą.

Dviratininkams skirtuose akiniuose geltono arba oranžinio atspalvio akinių lęšiai sustiprina kontrastą ir padeda greičiau atpažinti kelio dangos nelygumus esant apniukusiam orui. Golfo žaidėjai su specialiais sportiniais saulės akiniais lengviau atpažįsta žalumos nuolydžius. Žiemos lauko sporto šakoms rekomenduojami specialūs akiniai, sustiprinantys kontrastą baltoje aplinkoje ir blokuojantys atspindžius. Atskirai kategorijai priklauso plaukimo akiniai, kurie turi būti sandarūs, patogūs ir turėti gerą vėdinimo sistemą.

Korekciniai plaukimo akiniai

Nešiojantiesiems akinius maudymosi malonumai kartais apkarsta, kadangi be akinių jie aplinką mato miglotai. Trumparegiams maudynės jūroje arba uždarame baseine gali sukelti pavojų – be akinių jie negali aiškiai matyti kranto arba baseino krašto.

Optimalų matomumą po vandeniu ir virš jo užtikrina individualios korekcijos plaukimo akiniai.

Šiandien yra nemažai galimybių sportininkams, turintiems didelius regėjimo sutrikimus

„Fielmann“ optikose dirbantys specialistai Jums pasiūlys keletą variantų, kaip sportuojant jaustis saugiai ir patogiai:

Akinių lęšių įdėjimas. Nauji gamybos metodai leidžia įmontuoti akinių lęšius su Jums reikalinga korekcija net ir į išgaubtus sportinių akinių rėmelius. Tokiu atveju originalūs sportinių akinių lęšiai keičiami korekciniais lęšiais.

Vidiniai įdėklai, kuriuose yra įmontuojami atitinkami lęšiai pagal Jums reikalingą korekciją. Keičiant tik įdėklą, o ne visą lęšį, galima suderinti įvairias lęšių kombinacijas ir pritaikyti savo akinius kelioms sporto šakoms.

Kontaktiniai lęšiai. Dar viena alternatyva – įsigyti įprastus akinius sportui ir juos naudoti kartu su kontaktiniais lęšiais.

Svarbiausi kriterijai įsigyjant gerus sportinius akinius:

  • optimali, prie veido tinkanti forma,
  • apsauga nuo ultravioletinių spindulių ir akinimo,
  • blyksnių slopinimas,
  • apsauga nuo dulkių, teršalų, vėjo ir lietaus,
  • patikima vėdinimo sistema, užtikrinanti oro cirkuliaciją ir blokuojanti akinių lęšių rasojimą.

Dar keletas patarimų:

  • rinkitės sportinius akinius iš plastiko – tvirti plastiko rėmeliai ir lęšiai padės išvengti sužalojimų griuvimo atveju. Bet kokios metalinės dalys, pavyzdžiui, lankstai, turi būti padengtos minkštu plastiku;
  • išbandykite, ar Jūsų pasirinkti akiniai sportui yra patogūs: akinių kojelės iš lankstaus plastiko arba elastinga juosta turi patikimai išlaikyti akinius prigludusius prie veido ir nespausti. Kai kurie sportinių akinių modeliai turi dalis, apsaugančias akis nuo prakaito;
  • jei naudojate plaukimo akinius, akiniai ant veido turi išsilaikyti keletą sekundžių net ir be silikono ar guminės juostos. Priešingu atveju jie bus nepakankamai sandarūs ir vandenyje.

Patiko? Pasidalinkite!