Oro sąlygos, planuojama distancija ir bėgimo intensyvumas – tai keletas svarbiausių aspektų, kuriuos reikėtų įvertinti renkantis bėgimo aprangą. Kaip pasirengti ir apsirengti startui, pataria „Nike“ atstovas Tomas Jacevičius.
SINTETIKA AR MEDVILNĖ? Būtent sintetiniai, o ne medvilniniai drabužiai yra pritaikyti sportui. Sintetinis rūbas yra gerokai lengvesnis už medvilninį ir nevaržo judesių. Dirbtinis pluoštas taip pat greitai garina prakaitą ir perkelia jį į išorinį sluoksnį. Dėl šios ypatybės visos sportinės veiklos metu užtikrinama optimali kūno termoreguliacija.
VIRŠUTINĖ APRANGA SKIRTINGOMIS ORO SĄLYGOMIS. Viršutinė apranga turi būti laidi orui ir apsauganti nuo išorės veiksnių. Atšiauriomis oro sąlygomis, lyjant ar pučiant stipriam vėjui, rekomenduojama rinktis vejastriukes, marškinėlius ilgomis rankovėmis, tampres. Bėgant šiltuoju metų laiku reikia atsižvelgti ir į saulės aktyvumą – speciali apranga gali apsaugoti ir nuo ultravioletinių spindulių. Drabužiai, apsaugantys nuo drėgmės ar vėjo, skirti rengtis esant žemesnei temperatūrai, dažniausiai žymimi atitinkamais ženklais. Visa bėgimo apranga gaminama su šviesą atspindinčiomis detalėmis, kad būtų užtikrintas saugumas tamsiu paros metu.
APATINĖ APRANGA. Šaltuoju periodu rekomenduojama rinktis aptemptą, daug elastano turinčią apatinę aprangą, kuri efektyviai surenka drėgmę nuo kūno ir perkelia ją į išorinį sluoksnį. Taip drėgmė nesikaupia ant kūno ir neleidžia jam atvėsti.
TEMPERATŪRA IR BĖGIMAS. Esant aukštai temperatūrai (+20 ir daugiau) rinkitės trumpus šortus ir berankovius marškinėlius, su kuriais ne tik neperkaisite, bet ir laisviau judėsite. Kai lauke temperatūra siekia apie +10, rekomenduojama mautis ilgas tampres ir vilktis marškinėlius ilgomis rankovėmis. Nors vaikštinėti gali būti vėsu, tokia temperatūra yra ideali bėgant vidutiniu tempu. Termometro stulpeliui pasiekus nulį laipsnių rinkitės šaltajam sezonui skirtas tampres, apatinius marškinėlius trumpomis rankovėmis bei bėgti, esant žemesnei temperatūrai, skirtą striukę. Suspaudus didesniam šalčiui (-10 ar -20) savo bėgimo aprangą sluoksniuokite: apsivilkite trumpus apatinius marškinėlius, džemperį ir šaltam orui skirtą striukę. Nepamirškite galvos apdangalo, šiltesnių pirštinių ir kaklaskarės, kuria, esant reikalui, galėsite prisidengti ir veidą.
KOJINĖS. Rekomenduojama rinktis specialiai bėgti skirtas kojines: jos dažniausiai yra ergonominės, besiūlės, efektyviai garina prakaitą, sumažina nuospaudų ar trinties tikimybę ir taip užtikrina komfortą bėgimo metu. Ilgos bėgimo kojinės pasirūpina kompresija, geresne kraujotaka ir šiluma.
AKSESUARAI. Aksesuarai gali tapti esmine bėgimo aprangos komplekto detale, padedančia pasiekti maksimalų komfortą trasoje. Pirštinės apsaugos rankas atšiauresniu ir šaltesniu oru; diržai leis patogiai susidėti maisto papildus bėgant ilgesnę distanciją; galvos raiščiai sulaikys srūvantį prakaitą ir neleis blaškytis dėl šio diskomforto.