Sportininkų prietarai dažnai palydimi atlaidžių šypsenų, tačiau jie iš tiesų turi ir racionalų pagrindą.
Elitiniai pasaulio bėgikai dažnai sulaukia klausimo, ar prieš varžybas jie laikosi kokių nors ritualų. Pasirodo, didžioji dalis sportininkų jų turi. Patyrę bėgikai prieš varžybas stengiasi apsisaugoti nuo streso, todėl tam tikri įpročiai jiems padeda jo išvengti. Kartais visas pasiruošimas svarbioms rungtynėms virsta vienu ilgu ritualu. Sportininkai valgo tą patį patiekalą tame pačiame restorane, dėvi tą pačią aprangą, avi sėkmę nešančius batelius, varžybų rytą klausosi mėgstamiausios dainos ar atlieka tą pačią apšilimo pratimų seką. Visa tai jiems padeda pirmiausia psichologiškai pasiruošti dideliam iššūkiui ir maksimaliai jam susitelkti, o ne jaudintis dėl smulkmenų. Kai kurie bėgikai teigia mėgstantys išvakarėse kruopščiai susidėlioti visą aprangos komplektą, kad dėl jo nereikėtų sukti galvos varžybų rytą.
Somalyje gimęs bėgikas Mo Farahas 2012- ųjų Londono olimpinėse žaidynėse pelnė du aukso medalius – 5 ir 10 km rungčių. Mo Farahas turi du esminius ritualus, kurių uoliai laikosi. Pirmiausia, prieš varžybas jis visiškai plikai nusiskuta galvą. Bėgikas atskleidė, kad bėgdamas vis mėgsta paliesti savo skalpą, o šliūkštelėjęs ant jo šalto vandens – jausti malonią jo vėsą. Kitas bėgiko įprotis – dvidešimt minučių prieš startą išgerti puodelį kavos, dažniausiai – espreso.
Maratono čempionas Mebas Keflezighi taip pat laikosi tradicijų. Viena jų – maratono išvakarėse suvalgyti lėkštę spagečių su pomidorų padažu. Jis pats sako, kad šis ritualas susiformavo kelerius metus jam gyvenant Milane. Bėgikas Dave’as Kleckneris taip pat turi gastronominę tradiciją. Prieš kiekvieną Niujorko maratoną jis keliaudavo į etiopiško maisto restoraną, kur užsisakydavo daržovių ir tradicinės etiopų duonos injera. Paklaustas, ką reiškia šis jo įprotis, sportininkas sakydavo tikįs, kad ši duona padės jam bėgti kaip pasaulio maratono rekordininkui etiopui Haile’ui Gebrselassie.
Dar vienas etiopas bėgikas Kenesisa Bekele turi šiek tiek pragmatiškiau skambantį įprotį. Ruošdamasis varžyboms sportininkas įveikia trasas, turinčias itin daug įkalnių. Jo įsitikinimu, šios ypač padeda stiprinti ištvermę ir visą kūną. Bėgimo entuziastams jis pataria į savo treniruotes įtraukti 8 x 60 sekundžių bėgimą į kalniuką ir stebėti akivaizdžius fizinės formos pokyčius.
Jamaikos sprinteris ir pasaulio rekordininkas Usainas Boltas teigia neturintis jokių prietarų, tačiau vienas įprotis jam svarbus – prieš pat startą mėgsta palinksminti publiką. Jis tvirtina, kad iš jos emocijų pasisemia daug teigiamos energijos.