5 patarimai, padėsiantys įveikti 4,2 km trasą be sunkumų

Norite smagiai praleisti laiką su šeima, pastiprinti sveikatą ir su savo artimiausiais žmonėmis pasijausti vieningi lyg kumštis? Tuomet dalyvaukite „Danske Bank Vilniaus maratono“  „Rimi Šeimos“ 4,2 km bėgime.

4,2 km bėgimas – tai trasa, kurioje savo jėgas gali išbandyti visa šeima – ir mažesni, ir vyriausieji jos nariai.

Na, o kad pasiruošimas bėgimui bei dalyvavimas maratone būtų sklandus, specialistai primena ir keletą pagrindinių taisyklių.

Pasak asmeninio trenerio Manto Petrulio, norint leistis bėgti Vilniaus gatvėmis vien sportbačiais pasirūpinti nepakaks – ne ką mažiau prireiks ir vidinės motyvacijos, kurią, anot jo, tėveliai turėtų ugdyti savo atžaloms jau nuo mažų dienų.

„Pirmoji taisyklė – sveikos gyvensenos pavyzdį savo vaikams turi rodyti jų tėvai. Visi pokyčiai pirmiausiai prasideda šeimoje. Matydami sportuojančius, aktyviai laiką leidžiančius tėvus, vaikai lengvai užsikrečia tokiu pavyzdžiu”, – sako M. Petrulis.

Pasiruošimas „Rimi Šeimos“ bėgimui: 5 M. Petrulio patarimai

  1. Pasiruošimui skirkite laiko kasdien. Išeikite pasivaikščioti į gamtą drauge su visa šeima.
  2. Iš pradžių nueikite po kelis kilometrus, vėliau šį atstumą didinkite. Greitą ėjimą keiskite į lengvą bėgimą ir atvirkščiai.
  3. Į pasivaikščiojimui ar bėgiojimą žvelkite ne tik kaip į sportinę veiklą, bet ir kaip į galimybę praleisti daugiau laiko su šeima.
  4. Sudominkite mažuosius sportu, bet jokiu būdu neverskite užsiimti fizine veikla per prievartą. Leiskite jiems jautis laisvais.
  5. Nesistenkite perlenkti lazdos. Jeigu fizinė veikla jūsų ar jūsų vaikų gyvenime atsirado visai neseniai, ženkite mažais žingsneliais. Jauskite savo kūną, kad organizmas nepatirtų šoko.

Apie vaikų pasirinkimo laisvę kalba ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė, raginanti šeimoje diegti ne tik judėjimo, bet ir sveikesnės mitybos įpročius.

„Iš nepritekliaus laikų atėjęs sotumo kultas, deja, vis dar yra perduodamas iš kartos į kartą. Tėveliai laksto su šaukštais, bandydami sureguliuoti vaikų valgymus ir porcijų dydį. Vaikai gimsta su įgimtu alkio ir saiko jausmu, o suaugusieji gali jį sugadinti. Jų užduotis turėtų būti supažindinti vaiką su naujais skoniais, formuoti valgymo kultūrą. Kas vyksta, jeigu verčiama vaiką suvalgyti daugiau, nei jis nori, ir greičiau, nei jis gali? Toks vaikas galimai turės svorio problemų, emocinio valgymo ir virškinimo sutrikimų. Nuo mažumės turime atsakingai žvelgti į vaikų mitybą”, – pažymi R. Bogušienė.

 

Apie Rimi Šeimos” 4,2 km bėgimą:

Kur? Susitiksime Gedimino prospekto pradžioje, prie Katedros aikštės.

Kada? rugsėjo 9 d. 15.30 val. „Rimi Šeimos“ 4,2 km bėgimo trasai įveikti skirta 1 val.

Kaip? Startavę prie Katedros aikštės toliau leisimės link Mindaugo ir Žalgirio tilto, Kudirkos aikštės, bėgsime ir Jogailos, Islandijos bei Maironio gatvėmis.

Kodėl? Visų bėgimo dalyvių lauks išskirtinė dovana – medalis su heraldiniu Vyčiu bei rėmėjų dovanos. Ir, žinoma, saldus pasiekto tikslo bei asmeninės pergalės skonis.

 

Patiko? Pasidalinkite!